strefa militarna

Strefa Militarna 2015 Gostyń Podrzecze

Strefa Militarna 2015 zdołała już wrosnąć w kalendarz imprez w naszym regionie. Stała się także największą imprezą tego typu w Polsce z liczbą uczestników przekraczającą 1000 rekonstruktorów.

Odbyła się jak zwykle we wsi Podrzecze koło Gostynia. Czas trwania imprezy to 4 dni od 9 do 12 Lipca 2015. Organizatorem Zlotu jest Stowarzyszenie HISTORIA MILITARIS z siedzibą w Gostyniu.

Relacja ze Strefy Militarnej 2015


Relacje ze strefy militarnej wykonana przez gostynskaPL


Inscenizacja bitwy pod Budziszynem 1945 rok

Bitwa pod Budziszynem była jednym z epizodów tzw. operacji łużyckiej w końcowym etapie II wojny światowej. Druga (2) Armia Wojska Polskiego pod dowództwem Karola Świerczewskiego starła się z radziecką 52 Armią wraz z elementami 5 Gw. Armii a wojskami niemieckimi z Grupy Armii „Mitte”. Walka miała miejsce 21 kwietnia 1945 i trwała do ok. 26 kwietnia. Była to ostatnia udana ofensywa niemiecka w czasie wojny gdzie 52 Armia poniosła dotkliwe straty.

Inscenizacja bitwy pod Budziszynem cz1


Inscenizacja bitwy pod Budziszynem cz2


Strefa Militarna 2015 to wspaniała przygoda


Film pokazuje jaką wspaniałą przygodę zapewniła uczestnikom i widzom Strefa Militarna 2015.


Wybuch za wybuchem


Prawdziwe eksplozje ładunków wybuchowych.


Relacja z pola walki


Zobacz ujęcia w zwolnionym tempie.


Amerykański czołg Patton

Czołg Patton używany przez Armię Amerykańską w latach 1950 aż po lata 1990. Nazwa pochodzi od słynnego amerykańskiego generała Goerga S. Pattona.
Prezentowany egzemplarz to wersja M60 produkowana od roku 1960. Był głównym czołgiem Armii Amerykańskiej w czasach zimnej wojny.

Amerykański czołg Patton wjeżdża przez bramę na centymetry.Jeden komentarz

Dodaj komentarz