gostyn google street view

Google Street View Gostyń

Usługa Google Street View jest dostępna w Polsce od lutego 2013 roku, jednak obfotografowane były tylko duże miasta. Dzięki Street View można wirtualnie zwiedzać tereny miast i wsi, zabytki a także drogi dojazdowe.

Pod koniec zeszłego roku będąc na przejażdżce rowerowej widziałem w Gostyniu samochód Google Street View z przedziwną konstrukcja kamery na dachu, robiący zdjęcia ulic. Pomyślałem sobie że nareszcie usługa dotarła do małych miejscowości takich jak nasza. Jednocześnie chciałem być widoczny na zdjęciach więc ustawiłem się przodem do kamery :P
Pozostało tylko czekać kiedy Google raczy wrzucić fotki do swojej bazy.


Wyświetl większą mapę

Dzisiaj, czyli 23 kwietnia 2013 miasto Gostyń i okoliczne miejscowości mogą korzystać z usługi Google Street View. Miło mi tym bardziej, że WirtualnyGostyń.pl podaje tą informację jako pierwszy. Żaden gostyński portal jeszcze nie wie :)

W oknie powyżej można „jeździć po mieście” klikając na strzałki w danym kierunku w którym chcemu „jechać”, zrobione są wszystkie ulice i zabytki.

Jeśli coś jest nie jasne to tu jest instrukcja jak korzystać ze Street View oraz dokładny opis tej technologi.

Oto fotka na której znalazłem siebie.

Gostyn Street View
Gostyń Street View

Co to jest Google Street View

Google Street View jest technologią wykorzystywaną w usługach firmy Google takich jak Google Mapy oraz Google Earth. Pozwala na oglądanie panoramicznych widoków miast oraz innych miejsc w wielu zakątkach świata. Usługa została uruchomiona w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych i od tamtej pory jest cały czas rozszerzana na całym świecie. Każdy widok składa się kilku zdjęć sklejonych w panoramę 360 stopni, bardzo podobnie to tego co robimy tutaj na stronie Wirtualny Gostyń. Jednak nasze panoramy są znacznie lepszej jakości a panoramy google są w znacznie większej ilości. Wwiększośc zdjeć jest robionych przez specjalne samochody podróżujące po każdej nawet najmniejszej uliczce na świecie. W bardzo trudno dostępnych miejscach są także wykorzystywane trycykle, łodzie, skutery śnieżne oraz na piechotę a także pod wodą.

Samochód Google Street View

A tak wygląda samochód Google Street View.
Samochód Google Street View

Miłej jazdy po mieście i zwiedzania gostyńskich zabytków.

Ilu z was już znalazło siebie na zdjęciach?

Dodaj komentarz