Powolny objazd miasta

Powolny objazd miasta

wykonanie Wirtualny Gostyń

Witam wszystkich i chciałbym zaprezentować coś czego jeszcze na Wirtualnym Gostyniu nie było. Jestem chyba pierwszą osobą w Gostyniu, która wykonała filmik timelapse widok z samochodu kabrio. Produkcja nazywa się „Lot 206cc”. Wszyscy mniej więcej wiedzą jak nakręcić krótki filmik video. Można to zrobić za pomocą różnego rodzaju kamer, telefonu komórkowego a nawet kamery internetowej. Ale czy na tym nasze możliwości się kończą? Można do tego celu wykorzystać również aparat fotograficzny. Lecz nie mówię tutaj o funkcji nagrywania filmów jaka producenci dodają do swoich coraz to lepszych aparatów. Chodzi mi o filmy zrobione ze zdjęć, filmy poklatkowe. Są one nazywane filmami Timelapse. Różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka. Aparat fotograficzny nie jest w stanie robić zdjęć z prędkością 30 lub 15 klatek na sekundę tak jak prawdziwa kamera. Dlatego można powiedzieć że obraz przeskakuje z klatki na klatkę, nie jest płynny. Tego rodzaju filmy nadają się do obserwacji wszystkich zjawisk zachodzących w bardzo długiej perspektywie czasu, takich jak obserwacja nieba i ruchu chmur, obserwacja gwiazd, ruch uliczny itd.

Nie przedłużając podam tylko trochę informacji jak wykonałem film:
aparat Canon 400D
obiektyw szerokokątny Sigma 8mm
częstotliwość zdjęć 2 zdjęcia/sek
Montaż w darmowym programie PhotoLapse

Na koniec specjalne podziękowania dla drivera Konrada za udostępnienie kabrio Peugeot 206cc.

9 komentarzy

  1. świetny filmik co roku bywałem w Gostyniu a teraz bylem od 5 lat znowu rewelacja pozdrawiam wszystkich oscar dla autora

  2. jak dla mnie super. ja zadarzylem ale jakbym chcial pokazac komus kto nei zna naszego miasta to przydala by sie wersja slow :P

  3. Dzięki za ciepłe opinie. Mam dużo materialu z Gostynia na dysku, ale mam też mało czasu na obrobkę. Dlatego niektóre osoby gdyby mogły to by mnie zabiły za zwłoke :) Ale mogę powiedzieć że wytrwali będą mieli na co popatrzeć.

  4. Gratulacje za pozytywne pojechanie. Stronka i Twoja tworczosc jest rewelacyjna. Zycze powodzenia w fotografii. Żebym ja mial czas na takie zabawy ….. :-)

Leave a Reply