Powolny objazd miasta

Powolny objazd miasta

wykonanie Wirtualny Gostyń

Witam wszystkich i chciałbym zaprezentować coś czego jeszcze na Wirtualnym Gostyniu nie było. Jestem chyba pierwszą osobą w Gostyniu, która wykonała filmik timelapse widok z samochodu kabrio. Produkcja nazywa się „Lot 206cc”. Wszyscy mniej więcej wiedzą jak nakręcić krótki filmik video. Można to zrobić za pomocą różnego rodzaju kamer, telefonu komórkowego a nawet kamery internetowej. Ale czy na tym nasze możliwości się kończą? Można do tego celu wykorzystać również aparat fotograficzny. Lecz nie mówię tutaj o funkcji nagrywania filmów jaka producenci dodają do swoich coraz to lepszych aparatów. Chodzi mi o filmy zrobione ze zdjęć, filmy poklatkowe. Są one nazywane filmami Timelapse. Różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka. Aparat fotograficzny nie jest w stanie robić zdjęć z prędkością 30 lub 15 klatek na sekundę tak jak prawdziwa kamera. Dlatego można powiedzieć że obraz przeskakuje z klatki na klatkę, nie jest płynny. Tego rodzaju filmy nadają się do obserwacji wszystkich zjawisk zachodzących w bardzo długiej perspektywie czasu, takich jak obserwacja nieba i ruchu chmur, obserwacja gwiazd, ruch uliczny itd.

Nie przedłużając podam tylko trochę informacji jak wykonałem film:
aparat Canon 400D
obiektyw szerokokątny Sigma 8mm
częstotliwość zdjęć 2 zdjęcia/sek
Montaż w darmowym programie PhotoLapse

Na koniec specjalne podziękowania dla drivera Konrada za udostępnienie kabrio Peugeot 206cc.

9 komentarzy

  1. Świetne naprawdę ! Ale ten nasz Gostyń jest piękny z Twojej perspektywy ;)!

  2. Bardzo udany i inspirujący „timelapse” i rzeczywiście – inny niż mój mimo, że oba z auta robione ;) Pozdrawiam.

  3. świetny filmik co roku bywałem w Gostyniu a teraz bylem od 5 lat znowu rewelacja pozdrawiam wszystkich oscar dla autora

  4. Czy to sliczne miasto to naprawde Gostyn?

  5. Świetny film Gostyń z zupełnie innej perspektywy brawo !!! Pozdrowienia dla autora :)))

  6. jak dla mnie super. ja zadarzylem ale jakbym chcial pokazac komus kto nei zna naszego miasta to przydala by sie wersja slow :P

  7. Dzięki za ciepłe opinie. Mam dużo materialu z Gostynia na dysku, ale mam też mało czasu na obrobkę. Dlatego niektóre osoby gdyby mogły to by mnie zabiły za zwłoke :) Ale mogę powiedzieć że wytrwali będą mieli na co popatrzeć.

  8. Gratulacje za pozytywne pojechanie. Stronka i Twoja tworczosc jest rewelacyjna. Zycze powodzenia w fotografii. Żebym ja mial czas na takie zabawy ….. :-)

  9. dobre, może teraz ludzie zrozumieja po co ten kij na peugeocie

Leave a Reply