kosciol pozegowo gostyn

Kościół Edmunda Bojanowskiego w Gostyniu

Wstęp

Jest to najnowszy kościół na terenie miasta. Przyznam że bardzo mi się podoba jego wnętrze i zawsze chętnie robię tam zdjęcia. Tym razem nowa uaktualniona wirtualna wycieczka składa się z pięciu dodatkowych panoram i przedstawia Kościół Edmunda Bojanowskiego na Pożegowie w Gostyniu po pracach wykończeniowych.

Poniżej Archiwalne Panoramy wykonane w 2007 roku.

panoramy wkrótce

Kościół Edmunda Bojanowskiego

W roku 2007 Ksiądz Proboszcz Przemysław Maciejewski napisał kilka słów o tym obiekcie.
Oto jego tekst:
Z inicjatywą budowy wyszedł ks. kanonik Artur Przybył, proboszcz parafii św. Małgorzaty (Fara) w Gostyniu. Dnia 7 czerwca 1993 nastąpiło poświęcenie krzyża i terenu pod budowę. Uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego przypadła na 6 września 2000 roku. Następnie utworzono nową parafię pw. bł. Edmunda Bojanowskiego w dniu 27 sierpnia 2001. Pierwszym proboszczem został ks. Przemysław Maciejewski. Kościół był wówczas w stanie surowym zamkniętym. Od chwili powstania parafii w kościele trwają prace wykończeniowe, a od 2005 roku również prace przy budowie domu parafialnego. W kościele znajdują się dwie płaskorzeźby: przy tabernakulum płaskorzeźba przedstawiająca apostołów na Ostatniej Wieczerzy, a po prawej stronie płaskorzeźba bł. Edmunda w otoczeniu dzieci i siostry Służebniczki. W bocznej nawie znajduje się duży obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na ścianie południowej widać duży witraż przedstawiający Świętą Rodzinę. W ciągu najbliższych miesięcy zostanie wykonana figura Pana Jezusa na krzyżu znajdującym się na ścianie ołtarzowej, a za miesiąc będą gotowe dwa konfesjonały. Parafia liczy obecnie 3940 mieszkańców.

Dodaj komentarz